Tähekalli projekt "LUMI JA TALV"

Tähekalli projekt LUMI JA TALV. 

Laste vanus: 3-6 aastat

 Sel aastal õnnistas lumetaat meid korraliku lume ja talvega, sellepärast ka laste huvi ja igapäevased küsimused said lahendatud. Lapsed said projekti käigus:

1. Osaleda katsetes: külmumine/sulamine, kuidas tekib lumi?, sulavee ennustamine, kas lumele saab joonistada? Mis juhtub, kui keev vesi külmaga õhku visata?

2. Lapsed said teada: mis on lumi, kuidas lumi kokku hakkab? Kas lund tohib süüa? Kuidas tekivad jää/jääpurikad? Kuidas lumi sajab? Kus on talvel loomad? Mida nad söövad? Kus linnud on? Mida nad talvel teevad?

3. Meisterdasime/joonistasime: Rühma tekkis suur lumemägi, kuhu peale meisterdasime:suusatajad, uisutajad, jääpurikaid. Lume peale maalimine nii toas kui õues

4. Erinevad laulud, tantsud, luuletused

5. Võimalikult palju õues viibimist ja vestlused erinevatest aastaaegadest. Tähelepanu pööramine talve tunnustele, tegevuste kirjeldamine. Lapsed nautisid antud projektis osalemist ja iga nädalaselt tekkis uusi küsimusi Lumehelveste joonistamine (mustri jälgimine) on rühmas seniajani populaarne. 

Nüüd aga ootame kevadet :)Kuukalli näitus "VANA  AEG"

Kuukallide rühmas on käsil projekt "Vana aeg". 

Sellega seoses oli igal lapsel võimalus tuua lasteaeda näitusele üks vana asi. Kokku saabus väga põnevaid leiutisi. Eriolukorra tõttu ei olnud kõigil rühmadel võimalust meie näitust külastada, mistõttu saab näitusel olevate esemetega tutvuda allolevate fotode kaudu.
 


Eesti Vabariigi aastapäev 2021

Kalli-kalli tähistas Eesti Vabariigi sünnipäeva rongkäiguga Ülemiste city pargis.

Alustasime Eesti hümni laulmisega ning soojenduseks tantsisime kaerajaani. Mäe nõlvale sai iga rühm joonistada etteantud eesti rahvussümboli, ühistööna valmis mitmekümne meetrine kirivöö. Kõik tublid kunstnikud ja marssijad said maiustada kommi ning sooja teega.

Ilusat Eesti sünnipäeva!